Na Slovensku to ide aj inak - ochotní predavači

Autor: Kamil Bodnár | 27.11.2013 o 7:07 | Karma článku: 10,01 | Prečítané:  822x

Kto z Vás a v akej predajni stretol bežného zamestnanca, avšak veľmi ochotného a zanieteného predavača, ktorý svoju prácu nevykonáva len preto, aby mal plat, ale sa svojmu oboru rozumie, zákazníkom vychádza v ústrety, vie poradiť, podiskutovať, ale nejde mu v prvom rade o to, aby tovar predal? Mne sa to podarilo. Do takej miery, že musím napísať krátky blog práve preto, že som šťastný, že na Slovensku to ide aj inak.

Z pochopiteľných príčin, reklamu predajni cez tento blog nesmiem robiť, ale trochu objasnenia, ako som k tomuto zážitku dospel.

Bol som veľmi prekvapený, koľko ľudí ešte dnes kupuje spoločenské hry a koľko ľudí ich ešte takto verejne hrá. V Bratislave je predajňa, kde sa dá aj jedno aj druhé. Normálne, žiadne PC, ale klasické spoločenské hry. A nielen to - ostal som veľmi milo prekvapený odbornosťou personálu a tiež ich zanietenosťou, s akou vedia pútavo rozprávať o tovare, ktorý predávajú. Nie som jeden z tých, ktorí si kupujú spoločenské hry, skôr by som nazval návštevu predajne ako náhodu, ale musím sa veľmi hlboko skloniť pred ľuďmi, ktorí tam pracujú. To je na Slovensku dosť nevídaný stav, aby predajca vedel takto ochotne rozprávať so zákazníkmi a naplno sa im venovať, odpovedať na všakovaké otázky, preberať každú spoločenskú hru do najmenších detailov, poradiť pri výbere a to všetko s úsmevom na tvári. Možno práve preto tam bolo tak veľa ľudí, ktorí si obzerali tovar, pýtali sa, trávili tam čas, ďalšie skupinky ľudí tam hry hrali. A možno tí ľudia tam prišli niečo kúpiť len preto, lebo sa tam cítia dobre, lebo sú tam vítaní, lebo predajcovia sú ochotní, lebo je to pre nich skvelý zážitok. A ja sa tam určite vrátim a kúpim si nejakú spoločenskú hru len tak, lebo takíto ľudia si zaslúžia byť aspoň takouto formou odmenení.

Ďakujem, páni predavači za zlepšenie nálady, že na Slovensku to ide aj inak.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Dúfajme, že druhý raz už k tomu Mareka nepustia

Letný slnovrat oslávime už prakticky bez obmedzení.


Už ste čítali?