Všetci ste vrahovia! Lebo Kain zabil Ábela

Autor: Kamil Bodnár | 21.11.2011 o 1:11 | (upravené 12.11.2013 o 15:49) Karma článku: 7,22 | Prečítané:  1244x

Istou mierou zvrátenosti myslenia ľudí je prílišné vnucovanie názoru, že vlastnosti rodičov a detí, starých rodičov a detí, predkov a ich nasledovníkov sú totožné, identické, tie isté a tiež vsugerovanie si vety: "Jablko nepadá ďaleko od stromu."

Nech to znie akokoľvek alibisticky, ale je podľa reálne uvažujúceho človeka možné, aby po rodinných príslušníkoch trpela celá rodina? Je možné, aby hriech starého rodiča, ktorý bol zarytý nacista, dopadal až na jeho vnuka? Je možné, aby dcéru, ktorá má mamu-vrahyňu, hneď ľudia odsudzovali podľa známeho hesla: "Aká matka, taká Katka."? Je možné, že stará mama, agentka ŠTB naliňajkovala touto svojou aktivitou celý život svojej vnučky? Je možné, aby sestra, ktorá je šľapka, totálne odpísala svoju rodinu v očiach susedov? Je možné, aby brat-zlodej postavil pred hotový súd svoju rodinu v očiach verejnosti? Je možné, aby otec-komunista úplne "začervenil" syna na celý život?

Áno, bohužiaľ, je to možné, sme totiž ešte príliš primitívna spoločnosť na to, aby sme uvažovali reálne, aby sme každeho človeka vnímali ako originálnu osobnosť, ktorá sa formuje sama, ktorá prechádza životom tak, ako sama uzná za vhodné, ktorá sa snaží z hriechov svojich predkov poučiť a nie ich zákonite opakovať, ktorá nie je rodičom, bratom, sestrou, dedom, ale je jedinečným človekom. Osobnosť, ktorá sa narodila ako originál. Človek, ktorý je človekom od narodenia, nie je označený hneď pri pôrode ako vrah či zlodej.

Buďte uvedomelí! Nenechajte trpieť nové ľudské stvorenia, neodsudzujte ich, "nehádžte jablko blízko stromu", neprirovnávajte ich, dajte im šancu sa ukázať.

Ja pevne dúfam, že to potrvá už len krátko, keď tá zvrátenosť myslenia bude vykorenená.

Dovtedy teda budeme spoločnosťou, v ktorej je každý z nás vrah. Lebo Kain zabil Ábela.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?